www.heratonline.com


قرآن طلایی چاپ شده در روسیه به کشورهای اسلامی عرضه می‌شود
جمعه 9 سنبله 1386 خورشيدی برابر با 31 آگست 2007 ميلادی

برخی از کشورهای اسلامی برای تهیه نسخه قرآن طلایی که در ضرابخانه مسکو ساخته شده، ابراز علاقمندی کرده‌اند.

ولادیمیر پروساکف مدیر شرکت روسی ‪ WTسفارش‌دهنده ساخت قرآن طلایی گفت: از آن جمله چند کشور عربی، قزاقستان و ازبکستان برای خریداری این قرآن و قرار دادن آن در موزه ملی خود ابراز تمایل کرده‌اند.

پروساکف روز پنجشنبه گفت: قرآن طلایی با استفاده از فناوریهای پیشرفته لیزری ساخته شده و هدف ما از ساخت آن ایجاد وجهه مثبتی از روسیه در جهان اسلام می‌باشد.

وی گفت: قرآن طلایی از نسخه کتاب قرآن خطی موسوم به قرآن عثمان که در انستیتو شرق شناسی آکادمی علوم روسیه در شهر سنت پترزبورگ نگهداری می‌شود کپی‌برداری شده است.

این کتاب طلایی دارای ‪ ۱۶۲صفحه است و از طلای خالص ساخته شده و ‪ ۱۴کیلو گرم وزن دارد. قطر صفحات این کتاب ‪ ۰/۳میلی متر می‌باشد و حروف بصورت برجسته و به قطر یک میلی‌متر بر آن قرار گرفته‌اند.

پروساکف با اشاره به تحصیلات خود در رشته الهیات از انستیتو آندره پروازوانی مسکو، گفت: انگیزه چاپ قرآن طلایی سه سال پیش بصورتی روحانی در وی اثر کرده و ساخت این کتاب بی‌نظیر ‪ ۱۸ماه طول کشید.

مدیر شرکت ‪ WTگفت: برای این کتاب پنج میلیون و ‪ ۹۰۰میلیون دلار قیمت گذاری شده و پس از ساخت ‪ ۱۰نسخه از آن ، تمام قالب‌ها از بین خواهد رفت

قرآن طلایی در ماه سرطان در موزه پوشکین مسکو در معرض نمایش قرار گرفت که مورد استقبال واقع شد.
میخاییل پیتروفسکی رییس موزه ارمیتاژ سنت‌پترزبورگ از شرکت ‪ WTبرای به نمایش قرار دادن قرآن طلایی در این موزه دعوت کرده است.

Copyright © Mohammad Youssof Qawwam, All rights reserved to Heratonline.com
کليه امتيازات و حقوق اين سايت محفوظ ميباشد
Phentermine - Please promote this Phentermine Resource Online site by keeping this counter as it is.

There are currently : visitors online.
Powered by:
Online Count.