www.heratonline.com
English | صفحه اول | اخبار | اسلام | فرهنگ | سیاست | صدا و تصویر | رهنمای هرات | در باره ما | پشتو

اعتصاب پزشکان در هرات
واسع سروش بی بی سی 18 حوت 13866

اکثریت قریب به اتفاق پزشکان در شفاخانه (بیمارستان) هرات در اعتراض به آنچه که گسترش ترور، سرقت و اختطاف (آدم ربایی) در هرات خوانده شده دست به اعتصاب زده اند.

پزشکان شفاخانه هرات پس از گذشت سه روز از اختطاف فرزند یکی از پزشکان این شفاخانه و عدم واکنش دولت به این مسئله دست به اعتصاب زده اند.
آنان از دولت تقاضای رهایی بدون قید و شرط کودک ربوده شده را کرده اند و هشدار داده اند تا زمانی که دولت به خواسته های آنان پاسخ ندهد تمام فعالیت های پزشکی شان متوقف خواهد بود.
یکی از وابستگان کودک ربوده شده در حالی که می گریست، گفت: "اختطاف کنندگان در مقابل رهایی این کودک خواستار پرداخت سیصد هزار دلار شده اند، که اگر ما تمام دارایی خود را هم بفروشیم این مبلغ را نمی توانیم تهیه کنیم."

دکتر نثار احمد مصدق، رئیس اتحادیه پزشکان هرات، به خبرنگاران گفت: "پزشکان برای مداوای بیماران و خدمت به مردم نیاز به آرامش روحی و روانی دارند، اما این آرامش مدتی است که از هرات رخت بر بسته است و حتی پزشکان نیز مورد تهاجم اختطاف گران و سارقان قرار گرفته اند و با وجود این شرایط دشوار پزشکان نمی توانند از سلامت جامعه حراست کنند."

دکتر مصدق در مصاحبه تلفنی با بخش ازبکی بی بی سی گفت: "در صورتی که دولت برای حل مشکل جامعه پزشکی هرات و تامین امنیت آنان اقدام نکند، تمام کارمندان بخش صحت عامه هرات به کوچ دسته جمعی دست خواهند زد و این کشور را به آقای کرزی و همکاران بین المللی اش واگذار خواهیم کرد."

دکتر خلیل احمد آذر، استاد دانشکده پزشکی هرات، نیز با لحن شدید از عملکرد نیروهای امنیتی انتقاد کرد و گفت: "در این نا امنی ها که در گذشته سابقه نداشت، برخی از افراد قدرتمند و با نفوذ در ادارات دولتی دست دارند." در قطعنامه ای که از سوی پزشکان هرات صادر شد، آمده است: "ترور، سرقت و اختطاف بیداد می کند و از چندی پیش دامنه این نا امنی ها به داکتران نیز رسیده است. منازل آنان غارت می شود، خود و فرزندان آنان اختطاف می شوند."
در قسمت دیگر این قطعنامه آمده است: "مسئولیت این حوادث و پیامدهای آن به عهده مسئولان امور و جنایتکاران زمان خواهد بود."
در این قطعنامه از دولت مرکزی خواسته شده است تا به منظور پایان دادن به وضعیت کنونی، با مجرمین و حامیان شان در دستگاه های دولتی در مرکز و ولایات برخورد شود و افراد سالم به جای آنان جایگزین شوند.

رئیس اتحادیه پزشکان هرات گفت: "فعلا بنا بر دلسوزی داکتران شفاخانه هرات، تنها بیماران عاجل (اورژانسی) مورد مداوا قرار می گیرند و ما به دولت ۲۴ ساعت فرصت می دهیم تا کودک اختطاف شده را پیدا کند. اما در صورتی که تقاضای ما برآورده نشود، از تداوی بیماران عاجل هم خودداری خواهیم کرد."

سید حسین انوری، والی هرات، که به همراه مسئولان امنیتی ولایت هرات در جمع اعتصاب کنندگان حضور یافته بود از اعتصاب کنندگان خواست تا دوباره کارشان را آغاز کنند، اما اعتصاب کنندگان درخواست وی را نپذیرفتند.

آقای انوری گفت: "نیروهای امنیتی امکانات و تجهیزات کافی و مدرن در اختیار ندارند، اما با این همه تمام تلاش خود را برای یافتن کودک ربوده شده و شناسایی ربایندگان به کار خواهند بست.".


Copyright © Mohammad Youssof Qawwam, All rights reserved to Heratonline.com
کليه امتيازات و حقوق اين سايت محفوظ ميباشد
Phentermine - Please promote this Phentermine Resource Online site by keeping this counter as it is.

Currently : visitors online.
Powered by:
Online Count.
Seven days report