www.heratonline.com

خبر هاي ورزشي
تيم کرکت افغانستان يک کلپ کرکت انگلستان را شکست داد

کابل آژانس خبرى پژواک ، ٣ حمل : تيم ملى کرکت افغانستان، به تاريخ سوم حمل، تيم يک کلپ انگلستان بنام ايم سى سى را، در شهر بمبى هندوستان شکست داد .
تاج ملوک علم، سکرتر عمومى فدراسيون کرکت افغانستان ،به تاريخ سوم حمل، به آژانس خبرى پژواک ،گفت که ايم سى سى يک کلپ مشهور کرکت در شهر لندن ميباشد که بيشتر قوانين را نيز در مورد کرکت تهيه ميکند .
به گفته موصوف ، به اساس درخواست اين کلپ ،تيم ملى کرکت افغانستان وارد هندوستان شده و امروز با کلپ مذکور به مسابقه پرداخت .
قرار معلومات تاج ملوک ، تيم افغانستان اول بيتنگ نمود و در ٤٠ اور ٣٦٠ دوش بدست آورد . موصوف افزود که از طرف افغانستان محمد نبى در ٣٩ بال ( توپ ) ١١٦ دوش بدست آورد که در آن ١٢ شش نمره يى نيز شامل بود ، همچنان رئيس احمدزى و محمد ناصر ٥٦ ، ٥٦ و کريم صادق ٤٠ دوش را بدست آوردند .
در تعقيب هدف داده شده توسط افغانستان، تمام بازيکنان تيم ايم سى سى با بدست آوردن ١٧٢ دوش در ٣١ اور از ميدان خارج شدند . از طرف افغانستان هستى گل چهار ، دولت احمدزى ٢ ، ناصر و نبى يک - يک بازيکن تيم مخالف را از ميدان خارج نمودند .
همچنان افغانستان اين مسابقه را با ١٨٩ دوش به نفع خود تمام کرد . رئيس احمدزى، کپتان تيم افغانستان در مورد کاميابى اش به آژانس خبرى پژواک ،گفت که تمام بازيکنان تيمش خوب بازى نمودند . وى بازى محمد نبى را تحسين نمود و افزود که در تمام بخش ها بازى خوب را اجراء نمود .
اين در حاليست که در مسابقات ماه گذشته که در کويت برگزار گرديده بود، تيم افغانستان حايز مقام دوم شده بود . جاوېد هميم


تکواندوکاران ا فغان، پس از کسب مقام نخست، در نخستين دور مسابقات بين المللی تکواندو پومسه در هند، به کشورشان بازگشتند

: اين مسابقات با عنوان ' تورنمنت حسن نيت ' در شهر شرقی لهکنو کشور هند برگزار شد. در اين تورنمنت که از ۱۷ تا ۲۱ فوريه ادامه داشت، ورزشکاران افغانستان، با به دست آوردن ۱۵ مدال طلا، ۴نقره و ۴ برنز به مقام نخست دست يافتند. تيمهای هند و مالزی در اين مسابقات، به ترتيب دوم و سوم شدند. در اين تورنمنت از ۳۳ کشور آسيايی و ۲ کشور آفريقايی دعوت شده بود که فقط ۷ کشور در رقابتها شرکت کردند. غلام ربانی ربانی رييس فدراسيون تکواندوی افغانستان، دليل موفقيت تکواندوکاران افغان در اين مسابقات را، "ملی سازی تکواندو در افغانستان" خواند که به گفته او، اين کار، با استقبال جوانان همراه بوده است. آقای ربانی، مشکلات ويزا و ناهماهنگيها در وزارت خارجه هند را دليل اصلی غيبت اکثر کشورهای دعوت شده در اولين دور اين مسابقات دانست. فدراسيون تکواندوی افغانستان دو تيم از بخش مردان را به اين مسابقات اعزام کرده بود که جمعاً، ۷ مدال طلا در بخش مسابقه، ۵ طلا در بخش پومسه گروهی و ۲ طلا در بخش دفاع شخصی، نصيب کشورشان کردند.


تیم ورزشکاران افغانی با کسب قهرمانی به وطن بازگشت نمودند

: تیم ورزشکاران افغانی که در مسابقات بین المللی ورزش های رزمی بنام ( جام عطا مراد نیازوف) در عشق ابادمرکز ترکمنستان شرکت داشتند با کسب دومدال طلا و سه مدال نقره حایز مقام دوم شدند. این مسابقات از تاریخ 13 تا 16 حوت در عشق اباد مرکز ترکمنستان دایر شد که هفت تن از ورزشکاران فدراسیون ورزشهای رزمی کیک بکسنگ کمیته ملی المپیک در این مسابقات از افغانستا ن نماینده گی مینمودند. تیم افغانستان با اخذ دو مدال طلا و سه مدال نقره حایز مقام دوم گردید. قابل ذکر است که ترکمنستان لقب قهرمانی این مسابقات را از ان خود ساخت


حمیدالله حیدری یکتن از شطرنج بازان ولایت بلخ درمیان هفتاد بازیکن بحیث قهرمان شطرنج افغانستان شناخته شد. این مسابقات که به تاریخ چهارم حوت سال روان درمرکز ریاست اولمپیک درشهرکابل تدویر یافته بود دیروز پایان یافت . دراین مسابقات که عده یی از شطرنج بازان ولایات کابل ، هرات ،بلخ ، کندز ، ننگرهار وبغلان وپروان اشتراک ورزیده بودند ، حیمد الله «حیدری » ازولایت بلخ با کسب بهترین امتیازدرمیان سایر شطرنج بازان اشتراک کننده بحیث قهرمان شطرنج افغانستان شناخته شد . دراین مسابقه هفتاد بازیکن عرصه شطرنج اشتراک ورزیده بودند.

Copyright © Mohammad Youssof Qawwam, All rights reserved to Heratonline.com
کليه امتيازات و حقوق اين سايت محفوظ ميباشد
Updated on May 26, 2006.

Phentermine - Please promote this Phentermine Resource Online site by keeping this counter as it is.

There are currently : visitors online.
Powered by:
Online Count.
Seven days report